Нажмите чтобы заказать!
[ Nowe wiadomości · Członkowie · Regulamin forum · Wyszukiwanie · RSS ]
  • Strona 1 z 1
  • 1
T 34-85
maczyn
Оффлайн
Data: Чт, 2013-05-30, 2:28 PM | Wiadomość # 1
Grupa: Użytkownik
Wiadomości: 9
Reputacja: off
Radziecki czołg średni VI poziomu

Nazwa: T-34-85
Typ: Czołg średni
Poziom: VI
Uzbrojenie: 85mm D5T-85BM: penetracja 144mm; obrażenia 180
Pancerz: Kadłub: 45mm/45mm/45mm, wieża: 90mm/75mm/52mm
Wytrzymałość: 720 punktów życia
Mobilność: Prędkość maksymalna: 54km/h, silnik: 600KM
Rola: Walka na średnim dystansie, czołg wsparcia

T-34-85 jest to zmodyfikowany czołg średni T-34, wyposażony w lepszą jednostkę napędową, większą i lepiej opancerzoną wieżę oraz oczywiście zupełnie nową armatę: 85mm D5T-85BM. Zmiana dostępnego wyposażenia wpłynęła bezpośrednio na sposób prowadzenia walki pojazdem – tym razem będziemy prowadzili starcia prawie zawsze na średnim dystansie unikając oddawania strzałów na dużą odległość oraz walki w zwarciu. Dzięki większej penetracji na nowej armacie będziemy mogli bez problemu pokonać każdego napotkanego oponenta – oczywiście walcząc z cięższymi pojazdami nadal konieczne będą ataki z flanki. Zwiększenie zadawanych przez nasza amunicję obrażeń umożliwią nam również oddawanie pojedynczych strzałów i wycofywanie się na czas przeładowania – taktykę niedostępną dla T-34.

Rozwój, sprzęt, załoga

W pierwszej kolejności powinniśmy opracować a następnie zamontować na pojeździe nową wieżę oraz działo 85mm D5T-85BM. Tak uzbrojeni, pomimo słabej jednostki napędowej, będziemy mogli swobodnie walczyć z przeciwnikami tego samego a czasem nawet wyższego poziomu. Następnym krokiem jest opracowanie nowych silników; zawieszenie T-34-85-60 wynajdujemy na samym końcu. Zanim zakończymy przygodę z T-34-85 powinniśmy opracować wszystkie dostępne moduły, gdyż większość z nich będzie wykorzystana na kolejnych pojazdach: T-43 oraz KW-13.

Sprzęt preferowany: mechanizm dosyłający, ulepszony system naprowadzania, ulepszona wentylacja

Sprzęt opcjonalny: skrzynka z narzędziami, siatka kamuflażowa.

Umiejętności i atuty: szósty zmysł dla dowódcy, naprawa dla reszty czołgistów. Następnie towarzysze broni dla całej załogi.


Słabe punktyPancerz kadłuba T-34-85 jest identyczny jak w T-34 i nie zapewnia on prawie żadnej ochrony przed pojazdami piątego poziomu i wyższych: wystarczy 80mm penetracji aby przebić nasz front lub bok. Wieża została nieznacznie poprawiona i jej front chroniony jest teraz przez 90mm stali. Wymierzone w nią strzały będą czasami rykoszetowały, lecz w większości przypadków uda się nam uszkodzić pojazd.

Jak grać…

…jako kierowca T-34-85?


Nasz pojazd, podobnie jak T-34 jest czołgiem uniwersalnym: możemy zarówno tworzyć nim wilcze stada, wspierać cięższe pojazdy w ataku flankując wroga bądź też szarżować na pozycję utrzymywane przez pojazdy niższych poziomów. T-34-85 spisuje się solidnie praktycznie w każdej sytuacji, jakiej możemy się znaleźć na polu walki.

Na wyposażeniu pojazdu znajdują się dwie skuteczne armaty. Jedną z ciekawszych jest haubica 122mm U-11 – po załadowaniu pocisków kumulacyjnych możemy zniszczyć większość spotykanych pojazdów dwoma strzałami. Niestety broń ta ma niewielką celność wymuszając na nas zbliżenie się do maszyny przeciwnika przed otworzeniem ognia.

Drugą, częściej używaną armatą jest 85mm D5T-85BM. Działo to jest bardzo uniwersalne – cechuje się jedną z wyższych penetracji wśród pojazdów szóstego poziomu, jej pociski zadają duże obrażenia, jest ona wystarczająco celna aby oddawać strzały na większą odległość oraz pozwala nam na stosunkowo szybkie przycelowanie po zatrzymaniu się. Wady? Zadawane obrażenia na minutę nie są zbyt duże, stąd też nie powinniśmy walczyć z innymi pojazdami twarzą w twarz.

Walcząc z czołgami czwartego poziomu możemy polegać na naszym opancerzeniu – po ustawieniu się pod kątem nie powinny one zadać nam obrażeń.

Walcząc z pojazdami piątego i szóstego poziomu musimy grać bardziej zachowawczo – ich broń jest w stanie uszkodzić nas, lecz to my zadajemy większe obrażenia. W tym przypadku warto pokazywać przeciwnikowi jedynie front naszej wieży i oddawać jeden strzał a następnie wycofywać się na czas przeładowania.

Podczas starcia z maszynami siódmego, a tym bardziej ósmego poziomu nasza rola sprowadza się do wspierania cięższych pojazdów. Powinniśmy skupić się na niszczeniu czołgów lekkich i średnich próbujących dopaść naszą artylerię, a gdy nadarzy się okazja ostrzelać boki czołgów ciężkich wroga.

Starcia powinniśmy prowadzić na średnim dystansie, pomiędzy 100 a 200 metrów od przeciwnika. Walcząc w zwarciu możemy zostać łatwo wymanewrowani przez czołgi lekkie, zaś nasze działo nie jest wystarczająco celne, aby wygrywać pojedynki snajperskie.

Walcząc z czołgami ciężkimi możemy, podobnie jak T-34 krążyć wokół nich strzelając w ich słabe punkty. Niestety ze względu na średnią manewrowość T-34-85 nie będziemy w stanie pokonać w ten sposób każdego napotkanego przeciwnika.


…przeciwko T-34-85?

Poruszając się czołgami niższych poziomów musimy brać pod uwagę fakt, że T-34-85 zadaje dosyć duże obrażenia i jest w stanie zniszczyć nas zaledwie kilkoma strzałami. Najlepiej oflankować jego pozycję bądź odpowiadać ogniem w czasie kiedy przeciwnik przeładowuje. Opłaca się też strzelać z lokacji, w których będzie nas trudno trafić – szczeliny między budynkami, okna, ruiny – działo T-34-85 nie należy do najcelniejszych i będzie miało problemy z trafieniem w tego typu punkt.

Prowadząc czołg wyższego poziomu powinniśmy zawsze wystawiać nasz frontalny pancerz na ostrzał. T-34-85 posiada tylko 144mm penetracji stąd będzie miał on problemy z uszkodzeniem ustawionego pod kątem ISa czy nawet Tygrysa. Kilka celnych strzałów powinno zamienić przeciwnika we wrak.

Powinniśmy uważać na flankujące T-34-85, gdyż są one w stanie uszkodzić nawet pojazdy ósmego poziomu.

Podobnie jak T-34, czołg ten bardzo łatwo traci gąsienice – warto strzelać w koło napinające lub napędowe, aby unieruchomić go a następnie dobić za pomocą następnej salwy.


Historia

Załączniki: 8028275.jpg (36.4 Kb) · 6311532.gif (78.8 Kb) · 5748921.jpg (35.0 Kb)


Wiadomość edytował maczyn - Чт, 2013-05-30, 3:11 PM
  • Strona 1 z 1
  • 1
Wyszukiwanie: