Нажмите чтобы заказать!
[ Nowe wiadomości · Członkowie · Regulamin forum · Wyszukiwanie · RSS ]
  • Strona 1 z 1
  • 1
Cromwell
Predator_44_
Оффлайн
Data: Вс, 2013-06-16, 9:36 AM | Wiadomość # 1
Grupa: Admin
Wiadomości: 397
Reputacja: off
Cromwell
Nazwa Cromwell
Typ Czołg średni
Poziom VI
Uzbrojenie 75mm Vickers HV: penetracja 145mm; obrażenia 135
Pancerz Kadłub: 64mm/32mm/32mm, wieża: 76mm/63mm/56mm
Wytrzymałość 750 punktów życia
Mobilność Prędkość maksymalna: 64km/h, silnik: 650KM
Rola Czołg wsparcia, walka na średnim dystansie, zwiadowca


Cromwell jest najszybszym czołgiem średnim dostępnym dla drzewka technologicznego Brytyjczyków – może on bardzo łatwo rozpędzić się do 64km/h. Niestety aby osiągnąć taką prędkość konieczne było zrezygnowanie z ciężkiego pancerza, przez co pojazd ten zostanie przebity przez działo każdego przeciwnika, jakiego napotka na polu walki. To nietypowe połączenie czołgu lekkiego i średniego jest jednym z najciekawszych pojazdów szóstego poziomu dostępnych dla graczy i prawie na pewno najprzyjemniejszym w prowadzeniu. Dostępna armata 75mm Vickers HV nie posiada olbrzymiej penetracji, ale w połączeniu z łatwością, z jaką Cromwell flankuje przeciwników jest ona wystarczająca, aby zniszczyć każdy napotkany czołg wroga.

Rozwój, sprzęt, załoga

Część modułów używanych na Cromwellu możemy wynaleźć wcześniej na czołgach Crusader oraz Valentine Mk.III (gałąź czołgów ciężkich). Po zainstalowaniu armaty 6-pdr działo Mk.V (L/50) powinniśmy opracować nową jednostkę napędową: Rolls-Royce Meteor. W tym miejscu możemy zdecydować się na opracowanie najlepszego silnika Rolls-Royce Meteor Mk.IVB bądź też zwiększenie siły ognia naszego pojazdu poprzez odblokowanie wieży i zainstalowanie armaty 75mm działo Mk.V. Aby skorzystać z najlepszej dostępnej dla nas broni (75mm Vickers HV) będziemy musieli ulepszyć zawieszenie. Ostatnim krokiem jest odblokowanie radia.
Sprzęt preferowany: mechanizm dosyłający, ulepszony system naprowadzania, ulepszona wentylacja
Sprzęt opcjonalny: siatka kamuflażowa, lorneta polowa, osłonięta optyka
Umiejętności i atuty: szósty zmysł dla dowódcy, naprawa dla reszty czołgistów. Następnie towarzysze broni dla całej załogi.

Słabe punktyNie licząc frontu wieży, który po ustawieniu jej pod lekkim kątem może czasem odbić pocisk małego kalibru czołg ten jest niezwykle łatwy do przebicia. 64mm pancerza nie stanowią żadnej ochrony przed działami pojazdów piątego czy szóstego poziomu.
Jak grać…

…jako kierowca Cromwella?
Czołg ten jest jedną z najszybszych maszyn w grze. Prędkość tą powinniśmy wykorzystywać głównie do błyskawicznej zmiany naszej pozycji strzeleckiej tak, aby za każdym razem ostrzeliwać flanki naszego wroga.
Podczas walki z pojedynczymi czołgami ciężkimi możemy zerwać im gąsienice a następnie krążyć wokół nich ostrzeliwując ich słabsze boki lub tył. W przypadku, gdy napotkamy więcej wrogów lepiej jest wycofać się i rozdzielić ich lub ostrzelać z daleka.
Cromwell może być wykorzystywany jako szybki zwiadowca pod warunkiem, że zaraz po dostrzeżeniu przeciwnika będzie miał możliwość ukrycia się za osłoną terenową bądź wycofania się w kierunku własnej drużyny (np. podczas wykrywania wroga nas szczytami wzniesień czy wydm).
Nasz pojazd nie ma pancerza, stąd też o ile to możliwe musimy unikać wrogiego ostrzału. W tym celu korzystamy z wzniesień, skałek czy ruin, które bez problemu zasłonią nasz niezbyt duży czołg.
Cromwell doskonale nadaje się do tworzenia wilczych stad z innymi czołgami średnimi. Nawet w starciach z pojazdami wyższych poziomów jest on w stanie wesprzeć sojuszników swoją siłą ognia.
…przeciwko Cromwellowi?
Tak jak w przypadku każdego szybkiego pojazdu konieczne jest nauczenie się oddawania strzałów z wyprzedzeniem, aby trafić szybko poruszającego się Cromwella.
Jeśli przeciwnik zatrzyma się aby oddać mierzony strzał warto spróbować zerwać mu gąsienice. Unieruchomiony Cromwell jest jednym z najłatwiejszych czołgów do zniszczenia w grze.
Musimy koniecznie uważać na wilcze stada składające się z lub wspierane przez Cromwelle. Czołgi te mogą błyskawicznie dopaść naszą artylerie i zniszczyć ją, zanim nadejdzie pomoc reszty drużyny. Dodatkowo są one w stanie bardzo szybko wyeliminować z walki osamotnione czołgi ciężkie.
Prowadząc czołg średni wyższego poziomu możemy śmiało taranować Cromwella – korzystając z tej metody możemy jednym uderzeniem zabrać mu nawet połowę punktów życia!
Załączniki: 0760074.jpg (23.9 Kb) · 4928352.jpg (22.2 Kb)


  • Strona 1 z 1
  • 1
Wyszukiwanie: