Нажмите чтобы заказать!
[ Nowe wiadomości · Członkowie · Regulamin forum · Wyszukiwanie · RSS ]
  • Strona 1 z 1
  • 1
Forum » .::::: Czołgi :::::. » Francja » AMX AC Mle. 1946
AMX AC Mle. 1946
Predator_44_
Оффлайн
Data: Пн, 2012-12-03, 8:41 AM | Wiadomość # 1
Grupa: Admin
Wiadomości: 397
Reputacja: off
AMX AC Mle. 1946
Ogólne dane techniczne pojazdu:

Wytrzymałość


820

Prędkość maksymalna


50 km/h

Pancerz kadłuba


120/40/40 (przód/boki/tył)

Prędkość obrotu pojazdu


26 stopni/s

Zasięg widzenia


350 m

Załoga


5 (dowódca, działonowy, kierowca, radiooperator, ładowniczy)AMX AC Mle. 1946 jest francuskim niszczycielem czołgów VII poziomu. Pojazd nie ma wieży, podobnie jak większość innych niszczycieli. Jest to dość duża maszyna z dobrze nachylonym pancerzem przednim. Na pierwszy rzut oka AMX AC Mie. 1946 przypomina niemiecki niszczyciel czołgów Jagdpanther, który również jest pojazdem VII poziomu, ale francuska konstrukcja jest lepsza pod kilkoma względami. Po pierwsze, pancerz przedni francuskiego niszczyciela jest o 40 mm grubszy od pancerza Jadgpanthery! Przednia płyta pancerza mierzy aż 120 mm grubości – wśród niszczycieli czołgów VII poziomu nie ma maszyny, która miałaby lepsze opancerzenie z przodu. Pojazd został też wyposażony w zamontowaną pośrodku ogromną i grubą osłonę działa, która znacznie utrudnia przebicie go pociskiem trafiającym od przodu.


Silnik:

Nazwa silnika


Moc silnika


Szansa na podpalenie przy trafieniu

Maybach HL 230


575 KM


20%

Maybach HL 230 P 45F


750 KM


20%

Maybach HL 295


850 KM


20%Każdy z silników dostępnych dla niszczyciela AMX AC Mie. 1946 jest znacznie lepszy od swojego poprzednika. Standardowy silnik montowany w tym pojeździe nie jest wystarczający, ale na szczęście środkowy Maybach HL 230 P 45F zapewni maszynie odpowiednią prędkość. Najlepszy dostępny silnik pozwoli szybko rozwinąć prędkość maksymalną, a także ograniczy utratę prędkości podczas jazdy pod górkę.


Zawieszenie:

Nazwa zawieszenia


Prędkość obrotu


Dopuszczalne obciążenie

AMX AC Mle 1946


24 stopni/s


56 ton

AMX AC Mle 1946 Bis


26 stopni/s


63 ton

Rozbudowa zawieszenia nie jest niezbędna w tym pojeździe. Nawet podstawowe zawieszenie udźwignie najlepszy dostępny osprzęt i zestaw modułów. Mimo to warto się nim zainteresować, ponieważ zwiększona prędkość obrotu skutkuje znacznie lepszą manewrowością.


Radio:

Nazwa radia


Zasięg sygnału

SCR 508


400 m

SCR 528F


750 m400-metrowy zasięg podstawowego radia to wartość, która jest zdecydowanie poniżej przeciętnej wśród niszczycieli czołgów VII poziomu. Dlatego należy koniecznie zainstalować w nim lepsze radio – takie jak SCR 528F z zasięgiem 750 metrów. Brak radia o dobrym zasięgu uniemożliwia poprawne poruszanie się po polu bitwy. Niszczyciel czołgów dorównuje mobilnością wielu czołgom średnim, dzięki czemu dowódca maszyny może sprawnie poruszać się między flankami. Należy jednak zadbać o dostęp do informacji o położeniu przeciwnika, ponieważ bez niego maszyna będzie nieskuteczna we wspieraniu drużyny.


Działo

Nazwa działa


Szybkostrzelność (pocisków/min.)


Czas celowania (s)


Celność z odległości 100m-


Średnie uszkodzenia (PP/PK/OB)


Średnia penetracja (PP/PK/OB)

90 mm DCA 30 AC


9.52


1.7


0.38


240/240/320


135/175/45

90 mm DCA 45 AC


8.7


2.3


0.34


240/240/320


212/259/45

100 mm SA 47 AC


6


2.9


0.34


300/300/400


232/263/50

W pojeździe można zamontować jedno z trzech dział. AJeśli chcemy, aby niszczyciel osiągał lepsze wyniki w bitwie, zdecydowanie warto zbadać działo DCA 45 AC kalibru 90 mm. Podstawowe uzbrojenie cechuje się kiepską penetracją, bo przebija jedynie 135 mm pancerza. Zmodernizowana wersja jest celniejsza, ze współczynnikiem celności 0,34, i silniejsza, gdyż trafieniem pokona nawet pancerz o grubości 212 mm. Gorsze od poprzednika są natomiast szybkostrzelność i czas celowania – niemniej warto ją wprowadzić. Wprawdzie czołg AMX AC Mle. 1948 będzie dostępny przed zbadaniem trzeciego działa SA 47 AC kaliber 100 mm, ale dobrze je mieć, ponieważ jest ono jeszcze przydatniejsze. Ponadto można je również zamontować na wieży niszczyciela AMX AC MIe. 1948.Wersja podstawowa Wersja maksymalnie ulepszona


Zalecane wyposażenie:
AMX AC Mle. 1946 może obsłużyć wiele modułów umożliwiających różnorodne style gry, ale połączenie ulepszonego systemu naprowadzania, mechanizmu dosyłającego i ulepszonej wentylacji jest najbardziej uniwersalne i ułatwia grę tym pojazdem. Wielu dowódców niszczycieli czołgów wybiera siatkę kamuflażową, ale nie jest ona bardzo przydatna w 46-tce, ponieważ pojazd ten ma szybkostrzelne działa, które za każdym strzałem będą ujawniać Waszą pozycję.


Porady dotyczące rozgrywki:

AMX AC Mle. 1946 to prawdziwa bestia. To jeden z najlepszych niszczycieli czołgów na swoim poziomie, ponieważ przeważa nad podobnymi pojazdami w kilku obszarach. Warto wykorzystać każdą przewagę, jaką daje ta maszyna.

W porównaniu z innymi niszczycielami z VII poziomu 46-tka ma naprawdę świetny pancerz przedni. Dzięki niemu może ona stawić czoła wielu różnym przeciwnikom, nawet tym z wyższych poziomów. Pancerz ma aż 120 mm grubości i jest dobrze nachylony. Jeśli kadłub maszyny zostanie ustawiony pod odpowiednim kątem, opancerzenie będzie wyjątkowo skuteczne w walce. Należy jednak pamiętać, że bardzo wrażliwymi punktami tego pojazdu są wizjery umieszczone na górze kadłuba. To samo dotyczy wizjera kierowcy znajdującego się na przodzie czołgu, ale ten element jest bardzo mały i znajduje się tuż obok dobrze opancerzonej osłony działa. Prawdopodobieństwo trafienia tego miejsca z dalekiej odległości jest bardzo niskie. Jeśli pojazd zostanie ustawiony na pochyłym terenie, jeszcze bardziej nachylając pancerz względem nadlatujących pocisków przeciwnika, wysoka skuteczność przedniego opancerzenia będzie jeszcze większa. Możliwość sporego obniżenia działa pozwala na prowadzenie ognia w kierunku przeciwnika mimo nachylenia kadłuba, więc nie wahajcie się korzystać z takich okazji.

Uwaga – w przeciwieństwie do przedniego pancerza, płyty boczne i tylne są ułożone pionowo oraz są bardzo cienkie. Przebije je praktycznie każdy czołg spotykany w standardowych bitwach. Należy zawsze ustawiać się przodem do przeciwnika i uważać na szybkie pojazdy próbujące Was oskrzydlić. Ucieczka przed przeciwnikiem znajdującym się tuż za niszczycielem nie będzie łatwym zadaniem, tak samo jak próba odpowiedzenia ogniem, która wymaga wtedy obrócenia całego pojazdu.

Jeśli przeciwnikowi uda się zajechać Was od tyłu lub boku, możecie zastosować następującą taktykę, która bywa pomocna w takich sytuacjach. Nie próbujcie obracać maszyny z zamiarem namierzenia przeciwnika, gdy ten popełni błąd lub zwolni, ponieważ doświadczeni gracze nie popełniają takich błędów – będą jeździć wokół Was i strzelać, aż nie zamienią niszczyciela w kupę płonącego złomu. W takiej sytuacji warto ustawić się tyłem do ściany. Tym samym uniemożliwicie przeciwnikowi objechanie Was dookoła. Oczywiście zostaniecie trafieni, ale najprawdopodobniej będziecie w stanie odpowiedzieć ogniem i ustawić się przodem do przeciwnika, co utrudni mu zadanie dalszych obrażeń niszczycielowi.

Od momentu wprowadzenia nowego silnika fizyki w wersji 8.0, nie można już łatwo zablokować niszczyciela czołgów ustawiając obok niego inny pojazd. AMX AC Mle. 1946 jest ciężki i ma bardzo potężny silnik, więc bez problemu odepchnie średnie i lekkie czołgi próbujące go zablokować. Jeśli w okolicy nie ma żadnej ściany, spróbujcie staranować przeciwnika próbującego Was otoczyć, zanim ucieknie z pola ostrzału. Ale uwaga! Próba staranowania cięższych pojazdów nie skończy się dobrze. Na przykład – Wasz niszczyciel przejedzie po czołgu AMX 12t, ponieważ jest to lekki czołg z cienkim pancerzem. Próba staranowania tego pojazdu często skończy się uszkodzeniem jego gąsienic lub wewnętrznych modułów. Z kolei czołg ciężki T32 nie jest już tak atrakcyjnym celem. Zderzenie z tą maszyną skończy się gorzej dla Was niż dla niej.

AMX AC Mle. 1946 można wyposażyć w dwa doskonałe działa. Zarówno działo DCA 45 AC kaliber 90 mm, jak i SA 47 AC kaliber 100 mm powodują ogromne uszkodzenia. Działo kaliber 100 mm cechuje się lepszą penetracją i większą wartością uszkodzeń, kosztem mniejszej szybkostrzelności i odrobinę dłuższego czasu celowania. Wybór zależy od gracza i jego stylu gry, ale większość wybierze działo kalibru 100 mm, ponieważ cechuje się ono większą penetracją.AMX AC Mle. 1946 to doskonały pojazd na drugą linię. Brak wieży czołgowej sprawia, że maszyna nie nadaje się do natarcia w pierwszym szeregu. Dzięki wysokiej celności, dobrej penetracji i niezbyt długiemu czasowi przeładowania, niszczyciel czołgów jest doskonały we wspieraniu starć z przeciwnikami zauważonymi przez lepiej opancerzone czołgi ciężkie lub lekkie czołgi zwiadowcze walczące za linią frontu. Pamiętajcie, aby nigdy nie poruszać się samodzielnie i wykorzystujcie wysoką prędkość pojazdu – z łatwością prześcigniecie większość ciężkich pojazdów oraz niektóre czołgi średnie. Zawsze należy chronić flanki. Nie wolno się też śpieszyć. Większość graczy natychmiast rusza do przodu, wjeżdżając pod same lufy przeciwników. Nie popełnijcie tego błędu!

Uwaga: Napisy są dostępne w następujących wersjach językowych: angielskiej, niemieckiej, hiszpańskiej, francuskiej, polskiej i czeskiej. Aby włączyć lub wyłączyć napisy wystarczy nacisnąć przycisk CC i wybrać pożądany język.

Do boju!
Dyskutuj na forum
Podziel się z przyjaciółmi Share on facebook Share on print Share on digg Share on google More Sharing Services 6
Kategorie

Baza ogniowa Challengera
Biuletyn
eSport
Konkursy
Ogłoszenia
Prasa
Wiadomości
Wiadomości ESL

Ważne wiadomości
Wszystkie

Ważne

World Cyber Games: The RED: Rush zdobyli tytuł mistrza!
Nowe zestawy na początek grudnia w sklepie z podarunkami
Oferta specjalna z okazji uwolnienia Tobruku
Czołg miesiąca: AMX AC Mle. 1946
Terminarz – grudzieńForum » .::::: Czołgi :::::. » Francja » AMX AC Mle. 1946
  • Strona 1 z 1
  • 1
Wyszukiwanie: