Нажмите чтобы заказать!
[ Nowe wiadomości · Członkowie · Regulamin forum · Wyszukiwanie · RSS ]
  • Strona 1 z 1
  • 1
Forum » .::::: World of Tanks :::::. » Wskazówki, porady i poradniki » Porady ogólne
Porady ogólne
KirJothin
Оффлайн
Data: Вт, 2012-11-13, 7:18 PM | Wiadomość # 1
Grupa: Użytkownik
Wiadomości: 18
Reputacja: off
Witajcie!
Proponuje, abyśmy tutaj dzielili się ogólnymi radami i wskazówkami odnośnie grania oraz również zadawali pytania :)

Pozwolę sobie zacząć: to co tu napiszę być może dla niektórych nie będzie niczym nowym, być może już to wiecie (i dobrze!) ale może być też tak, że ktoś dowie się czegoś nowego (jak mniemam przydatnego). Słuchając i czasem biorąc udział w dyskusjach w grze powstała w mej głowie małą lista hmm porad:

Czołgi premium:
Jak wiadomo, to świetne zabawki do zdobywania growych piniążków. Ale! Te czołgi mają inną, bardzo przydatną cechę: załogi z innego czołgu tego samego rodzaju tej samej nacji nie muszą się przeszkalać do korzystania z czołgu premium. Dla przejrzystości przykład: Amerykańska załoga czołgu średniego (np. T20, M4) może wsiąść do średniego czołgu premium (np. Super Pershinga) bez konieczności przeszkalania. Czyli: dalej mają np. 100% wyszkolenia, żadnych ujemnych modyfikatorów.
Do czego dążę? Wnioski są dwa: po pierwsze, najlepiej kupować czołg premium typu (średni, ciężki etc) i nacji którą gramy. Po drugie: nie kupować i nie trzymać w tych czołgach żadnej "stałej" załogi tylko zawsze przerzucać załogantów.

Przeszkalanie:
Wyszkolona załoga wyraźnie podnosi jakość czołgu którym gramy, to oczywiste. Zwolnienie załogantów przy kupowaniu następnego czołgu to absurd i błąd. Można ich zawsze do nowego czołgu przeszkolić (w karcie ewidencyjnej) - za darmo, za 20tys srebrniaków, albo za 200(?) golda. Zależnie od opcji inaczej zmieni się procent GŁÓWNEJ kwalifikacji - czyli z 100% bycia dowódcą spadek na odpowiednio 80%, 90% lub 100% (brak spadku przy przeszkalaniu za złoto) jeśli czołg tego samego typu (z średniego do średniego). Przy innych typach (średni do ciężkiego) spadek jest trochę większy. Poziom zdobytych umiejętności i atutów przy przeszkalaniu NIGDY nie spada.

Umiejętności i atuty:
Dają one jeszcze lepszą frajdę z grania czołgiem. Dlatego warto przeszkalać załogi, by nie tracić tych "skilli" nabranych przez załogę. Dobór to dość indywidualna kwestia, zależy od typu czołgu którym się jeździ i stylu gry. Ogólnie naprawa jest zawsze dobrym wyborem dla każdego czołgu poza artą. ALE! Moja jedna ważna uwaga do tego zagadnienia: nie bierzcie nigdy atutów do szkolenia(chyba,że nic innego nie zostało)! W grze jest opcja "skasuj" umiejętności (w karcie ewidencyjnej). I choć brzmi strasznie to jest bardzo przydatna. Do czego zmierzam? Atuty (np. Szósty Zmysł dowódcy) działają po osiągnięciu 100% a to trwa długo. Umiejętności (np. jazda terenowa, naprawa) działają od razu i im wyższy procent tym lepiej. Dzięki opcji "skasuj" można zresetować umiejętności i atuty z minimalnym (darmo, srebro) lub bez ubytku (złoto) ich procentu. Czyli: załogant osiąga 100% np naprawy, wybieramy następną umiejętność (np. kamuflaż) i procenty lecą tak do około 40-50%. Kasujemy umiejętności (ja używam opcji za 20tys srebrniaków, z 40% drugiego skilla spada do 25% -> pierwsza umiejętność dalej na maxa) i mamy do wyboru jedną na 100% i następną do robienia. Wtedy bierzemy atut i inną umiejętność i już! Działa od razu, bez długiego wyczekiwania podczas którego załogant nie poprawia jakości gry. Żeby lepiej zrozumieć proponuje wejść w kartę ewidencyjną i przetestować guzik "skasuj" - nie dzieje się nic automatycznie, można zobaczyć panel wyboru opcji i potem anulować ;)

Na dziś to tyle z mojej strony. Jeśli coś niejasno powiedziałem dajcie znać i postaram się lepiej wytłumaczyć. Jak mnie coś jeszcze najdzie i będą chętni do czytania mojego bełkotu to dopiszę :)


Sapere aude!
bartekdolecki
Оффлайн
Data: Пт, 2015-01-23, 11:39 PM | Wiadomość # 2
Grupa: Użytkownik
Wiadomości: 1
Reputacja: off
Witam czy ktoś mógłby łopatologicznie podpowiedzieć jak ukończyć misje osobista dla LT 10 (duch)
mezunio
Оффлайн
Data: Сб, 2015-01-24, 8:12 PM | Wiadomość # 3
Grupa: Użytkownik
Wiadomości: 113
Reputacja: off
grac...grac...grac :)
Forum » .::::: World of Tanks :::::. » Wskazówki, porady i poradniki » Porady ogólne
  • Strona 1 z 1
  • 1
Wyszukiwanie: