Нажмите чтобы заказать!
[ Nowe wiadomości · Członkowie · Regulamin forum · Wyszukiwanie · RSS ]
  • Strona 1 z 1
  • 1
Forum » .::::: World of Tanks :::::. » Wskazówki, porady i poradniki » FPS i ping co można z tym zrobić
FPS i ping co można z tym zrobić
Bufu25
Оффлайн
Data: Пт, 2014-05-02, 6:39 PM | Wiadomość # 1
Grupa: Użytkownik
Wiadomości: 36
Reputacja: off
WoT 0.9.0.1
Na początek polecam zajrzeć do tematu Wszystko co da się zrobić z pingiem i Fps - philip79 z [4BS].

Opisał on prawie wszystkie znane mu metody jak z tym walczyć i wygrywać.
A teraz to co ustaliłem przez ostatnie paręnaście dni ja.
Po pierwsze musimy skorzystać z tej strony bo niekoniecznie nasz komputer musi odpowiadać za spadki FPS i wysoki ping może to być wina słabego łączą (zaleca się połączenia typu LAN - Wi-Fi gubi pakiety po drodze).
Parę trików dla komputera.
1) Wchodzimy w Menadżer urządzeń wybieramy Karty sieciowe klikamy prawym i wybieramy Właściwości dalej karty (jeśli ktoś ma kilka np: osobną dla LAN osobną dla Wi-Fi to ten sam krok dla każdej) wybieramy zakładkę Zasilanie energią i odznaczany Zezwalaj komputerowi na wyłączenie tego urządzenia w celu oszczędzania energii. W zależności od konfiguracji komputera możecie odczuć wzrost FPSów, albo też i nie. Jednakże będziecie już mieli świadomość, że wasza karta sieciowa wyciska z siebie od teraz siódme poty i nie odczuwa spadków energii.
2) Wchodzimy do Panelu sterowania lub klikamy na ikonie zasilana prawym wybieramy Opcje zasilania rozwijamy listę Pokaż plany dodatkowe i wybieramy z niej Wysoka wydajność (Na laptopach i komputerach które posiadają Windows 7 i nowsze systemy operacyjne jest standardowo ustawiony Plan zrównoważony. Jeśli ktoś korzysta z programów typu GameBooster ten program zrobi to za niego po przejściu w Tryb gracza.) Tak samo jak przy punkcie wyżej w zależności od konfiguracji komputera możecie odczuć wzrost FPSów, albo też i nie.

No to teraz co możemy zrobić z samym WoTem.
1) Możemy skorzystać z MaxFarplane + sniper low fps dostępnego na naszej stronie lub z oryginalnego tematu na forum RU.
2) Już w czasie testu aktualizacji 0.9.0 została wprowadzona opcja równoważenia obciążenia CPU na wszystkie rdzenie (nie oznacza to obsługi wielowątkowości, zamysł był taki aby zminimalizować lagi CPU, WoT nadal wykorzystuje tylko 2 wątki: główny na grę i dodatkowy do obsługi dźwięku) przez co niektórzy mieli gorsze rezultaty z użyciem tej nowej opcji. Objawem tego są dźwięk z WoTa słyszane po wyjściu z niego. Są dwa sposoby tego naprawy:
A) Uwaga opcja dla zaawansowanych, znających się na edycji plików\kodów xml! Należy wejść do folderu res otworzyć plik engine_config.xml odszukać linijkę enableBalanceCPU i zmienić True na Fals. Więcej o tym tu i tu.
B) Należy wejść do folderu res skopiować w bezpieczne miejsce plik engine_config.xml lub zmienić nazwę pliku na: oryginalny_engine_config.xml, lub jak się nam podoba oby tylko było za tym _engine_config.xml, teraz pobieramy nowy engine_config.xml (Uwaga! Jeśli ktoś podmieniał ten plik przed wprowadzeniem fixa WoTa do wersji 0.9.0.1 należy to uczynić jeszcze raz). Podmiana pliku jednym powaga innym nie wszystko zależy od konfiguracji waszego komputera i połączenia internetowego. (W razie utraty oryginalnego pliku engine_config.xml kopia zapasowa)
3) Zaraz po wprowadzeniu fixa 0.9.0.1 WG dało informację że omyłkowo włączyło potrójne buforowanie (funkcja ta zwiększa wydajność w przypadku włączonej synchronizacji pionowej, jeśli masz wyłączoną synchronizację pionową, włączone potrójne buforowanie może spowodować spadek FPS). A więc aby wyłączyć potrójne buforowanie należy za pomocą programu typu Notepad++ otworzyć plik preferences.xml znajdujący się w katalogu:
C:\Documents and Settings\[Nazwa użytkownika]\Dane aplikacji\Wargaming.net\WorldOfTanks - dla komputerów z systemem XP, lub:
C:\Users\[Nazwa użytkownika]\AppData\Roaming\Wargaming.net\WorldOfTanks - dla pozostałych systemów operacyjnych i odszukać wiersz tripleBuffering i i zmienić True na Fals.
4) Czy jesteście pewni własnych ustawień graficznych? Zapewne tak, ja też byłem otóż niestety gra przekłamuje ustawienia np: Jakość efektów dodatkowych i są one nieraz wyższe niż podawane w ustawieniach przez co gra daje przycinki. Widoczne to jest szczególnie przy wybuchach czołgów po amoracu. Nikt zapewne nie usuwał po aktualizacji folderu Wargaming.net (C:\Documents and Settings\[Nazwa użytkownika]\Dane aplikacji\Wargaming.net - dla komputerów z systemem XP, lub: C:\Users\sferis\AppData\Roaming\Wargaming.net - dla pozostałych systemów operacyjnych) i jego całą zawartość a należało to zrobić ze względu na wprowadzone przez WG zmiany w grafice gry - gra zapamiętała stare ustawienia graficzne które się gryzą z tą wprowadzoną w aktualizacji 0.9.0, co prawda będziecie musieli wyłączyć potrójne buforowanie jeszcze raz jeśli już to robiliscie oraz ustawić Tryb pełnoekranowy w grze i co niektóre opcje grafiki, dźwięku.

Cały czas sprawdzam jeszcze kilka trików i metod więc poradnik będzie uzupełniony.
Metody sprawdzam na sprzęcie swoim i dalszej rodziny w sumie 2 PC i 2 laptopy.


Wiadomość edytował Bufu25 - Вс, 2014-05-04, 5:55 PM
klodson19
Оффлайн
Data: Сб, 2014-05-03, 11:35 AM | Wiadomość # 2
Grupa: Użytkownik
Wiadomości: 35
Reputacja: off
plusik Bufu za dobre chęci ale weź też pod uwagę, że nie u wszystkich działa tak samo :) na wyjątkowo słabych sprzętach co niektóre triki zdają egzamin ale jak wina leży po stronie procesora to nic nie pomoże oprócz wymiany na mocniejszy :)
Bufu25
Оффлайн
Data: Сб, 2014-05-03, 12:47 PM | Wiadomość # 3
Grupa: Użytkownik
Wiadomości: 36
Reputacja: off
Wiem o tym ale nie chciałem nikomu sugerować wydatków celem zakupu nowego sprzętu, chodź po woli ten czas się zbliża że WG zmusi nas do wymiany tych kompów które w 2011 r. były bardzo dobre do gry w WoTa a teraz są zaledwie dobre a niedługo będzie jedynie na nich można wejść do garażu.
klodson19
Оффлайн
Data: Сб, 2014-05-03, 3:23 PM | Wiadomość # 4
Grupa: Użytkownik
Wiadomości: 35
Reputacja: off
Widząc dolary nie myślą o graczach jadących po minimum, ale może się wkońcu ktoś z nich ocknie nim się obudzą z ręką w nocniku ;)
Bufu25
Оффлайн
Data: Вс, 2014-05-04, 5:50 PM | Wiadomość # 5
Grupa: Użytkownik
Wiadomości: 36
Reputacja: off
UMP 4)
_patrol
Оффлайн
Data: Пн, 2014-05-05, 1:11 AM | Wiadomość # 6
Grupa: Moderator
Wiadomości: 258
Reputacja: off
Musimy pamiętać że świat idzie do przodu, niestety nie wszyscy gracze to rozumieją i myślą że na swoich kalkulatorach PC z przed pierdyliona lat które to pamiętają czasy pierwszej komunij świętej będą mieli nie wiadomo ile fps.
Prawda jest niestety brutalna, czas zainwestować w komputer czy się to komuś podoba czy nie.
Jest jeszcze jedna opcja ... mario bros.
Bufu25
Оффлайн
Data: Вс, 2014-05-18, 5:56 PM | Wiadomość # 7
Grupa: Użytkownik
Wiadomości: 36
Reputacja: off
Komputer
3) Ile i ilu z was gra na laptopach ręka do góry. Zapewne sporo w tym i ja, a ile osób z was od 2011 r. czyściło układ chłodzenia lub wymieniało pastę termo-przewodzącą - zapewne niewiele. Otóż polecam wykonać tą czynność samemu (jeśli posiadacie odpowiednią wiedzę i zdolności) lud zlecić to dobremu serwisowi\informatykowi (przynajmniej raz na dwa lata). Nie odczujecie drastycznego wzrostu FPS lub pingu natomiast wzrośnie wydajność waszego sprzętu.

WoT
5) Sposób wymyślony przez _patrol (naszego klanowego makakożerce) dla komputerów z słabą grafiką czyli usunięcie tekstur\czołgów HD.
A) Robimy w bezpiecznym miejscu na komputerze folder o nazwie np: Kopia oryginalnych plików WoT, przenosimy do niego następujące pliki: vehicles_american_hd.pkg , vehicles_british_hd.pkg ,vehicles_german_hd.pkg , vehicles_russian_hd.pkg z katalogu res\packages oraz plik paths.xml z głównego katalogu gry.
B) Gdy wykonałeś punkt A, kasujesz w plikach WoTa wyżej wymienione pliki czyli dla przypomnienia: vehicles_american_hd.pkg , vehicles_british_hd.pkg ,vehicles_german_hd.pkg , vehicles_russian_hd.pkg (odpowiadające za tekstury czołgów HD) oraz paths.xml.
C) Teraz pobieramy zmodyfikowany plik paths.xml (lub z mojej chmury) i przenosimy go do głównego folderu gry. Uwaga!!! Ważne!!! bez zmodyfikowanego pliku _patrola gra nie odpali.


Wiadomość edytował Bufu25 - Пн, 2014-05-19, 4:07 PM
_patrol
Оффлайн
Data: Пн, 2014-05-19, 6:39 PM | Wiadomość # 8
Grupa: Moderator
Wiadomości: 258
Reputacja: off
Mała errata, mój sposób nie usuwa do końca czołgów hd , sposób który wymyśliłem miał pomóc w jednym konkretnym przypadku.
W każdym razie gud dżob Bufu bo zapomniałem dodać to na forum.
Forum » .::::: World of Tanks :::::. » Wskazówki, porady i poradniki » FPS i ping co można z tym zrobić
  • Strona 1 z 1
  • 1
Wyszukiwanie: